הכנו עבורכם את חבילות השירותים המשתלמות והאיכותיות ביותר!

התקשרו עכשיו והזמינו החבילה המתאימה!

...Loading...

אטרקציות לצוות העובדים – פעילות ODT מאתגרת במסגרת יום גיבוש

ימי גיבוש לעובדים מייצרים יתרונות רבים עבור מנהלים ומעסיקים. הם משפרים את תחושת המוטיבציה של העובדים, תורמים לרענון השגרה, ומבטיחים תפוקה גבוהה יותר. את ימי העובדים הללו ניתן לערוך בתאריכים קבועים מראש, או על פי דרישות מיוחדות, חגים ואירועים.

מומלץ לתכנן היטב את ימי הגיבוש ולשלב גם פעילויות ואטרקציות. הדבר החשוב ביותר הוא לתאם ימי גיבוש בהתאם לגילאי העובדים, להעדפות אישיות שלהם ולאופי העסק או החברה.

מה זה ODT?

אחד הפתרונות הגמישים והאיכותיים ביותר עבור ימי גיבוש בא לידי ביטוי בפעילות ODT. אלו ראשי תיבות המייצגים שיטת Out Door Training: הנחיה ופיתוח קבוצתי במטרה לגבש כישורים חברתיים, ולהקנות מיומנויות ניהול, מנהיגות ועוד. השיטה מבוססת על פעילות אתגרית ומתאימה לרבדים שונים בחברה או בעסק. עובדים זוטרים, מנהלי מחלקות וגם מנכ"לים יכולים לקחת בה חלק היות והיא מבוססת על מפגש של צוות העובדים עם סדרת משימות. מעבר לכך, הפעילות מתקיימת בסביבה חדשה ושונה וכך מייצרת דינאמיקה מעניינת ואפקטיבית.

באמצעות פעילות ODT מאתגרת ניתן להפוך כל יום גיבוש וכיף לעובדים לחוויה בלתי נשכחת בעבורם. הפעילות מתמקדת בהיבט הקבוצתי של העובדים, ולכן מביאה לידי ביטוי יכולות כגון קבלת החלטות, תקשורת, שיתוף מידע, הנעת תהליכים ועוד. היא מתאימה עבור המגזר הפרטי, העסקי והתעשייתי, ולאחרונה החלו גם גופים ציבוריים, ומוסדות לימוד לאמץ אותה.

העקרונות של פעילויות ODT בימי גיבוש לעובדים

אלו העקרונות המרכזיים של פעילות ODT:

א. חוויה והתנסות – אטרקציות רבות לצוותי עובדים מתמקדות בפעילויות שגרתיות בלבד. פעילויות אלו אמנם מצליחות ליצור התלהבות ראשונית בקרב העובדים, אולם אין להן אימפקט בטווח הארוך. לעומת זאת, בפעילות ODT הדגש הוא על למידה דרך חוויה והתנסות. העובדים רוכשים סט כלים, ומתנסים ברמות חשיבה גבוהות ויוצאות דופן.

ב. מסגרת עבודה קבוצתית – עובדים רגילים לעבוד במסגרת קבוצתית רק תחת תנאים ברורים ומסגרת מוקפדת. שבירה של הפרדיגמה הזו מבטיחה תוצאות מרעננות, בין היתר בזכות בחינה מתמשכת של העובדים את עצמם. הם מבינים טוב יותר את ההוויה הקבוצתית, ולומדים לפתח תחושת שייכות והזדהות עם הערכים המשותפים.

ג. עיבוד מונחה – אטרקציות במהלך ימי גיבוש לא יכולות להתנהל בחלל ריק או ללא פיקוח. אחד העקרונות החשובים של פעילות ODT הוא לספק פלטפורמה לשיקוף ועיבוד מונחה, חיצוני ואובייקטיבי. צורת העיבוד הזו מנטרלת ערכים דיכוטומיים של הצלחה וכישלון, ומאפשרת למשתתפים לעקוב אחר הגורמים המקדמים או המעכבים של ביצוע המשימה.

לסיכום, פעילות ODT במסגרת ימי גיבוש מוכיחה, כי יש מגוון של דרכים לרענן את האטרקציות הרגילות עבור העובדים. זו פעילות התורמת במישור האישי על ידי שיפור מיומנויות, ובמישור הבין אישי באמצעות קידום שיתופי פעולה, הגברת אמון ואיתור מנגנונים לפתרון בעיות.