הכנו עבורכם את חבילות השירותים המשתלמות והאיכותיות ביותר!

התקשרו עכשיו והזמינו החבילה המתאימה!

...Loading...

כמה דברים שחשוב לדעת על טיולי טרקטורונים

טיול טרקטורונים הוא אחד הדברים החביבים על המטיילים הישראלים. החופש, הספונטניות, האוויר הפתוח, השטח הבלתי צפוי, הנהיגה האתגרית, כל אלו מהווים מרכיבים חשובים ואהובים בקרב הישראלי הממוצע היוצא לבלות את זמנו בטבע הפראי.

 

כחלק מכל העניין, קל לנו לחשוב כי תחום הטרקטורונים פרוץ לכולם, וכי בשטח לא צריך רישיון נהיגה. הספונטניות האופפת את טיולי הטרקטורונים משכיחה מרבים מאתנו את העובדה כי נהיגה על טרקטורון בשטח, בכביש ואפילו ברחבת החניה מחייבת רישיון טרקטורון על פי חוק.

 

אילו דברים חשוב לבדוק לפני היציאה?

לפני היציאה חשוב לשים לב להגבלים החלים על הטרקטורון ועל שטחי הנסיעה. היציאה לשטח אינה מאפשרת חופש מוחלט לנסוע כרצוננו. יש לבדוק היטב את מסלול הנסיעה ולוודא כי איננו פולשים לשמורות טבע וכי איננו חוצים שטחי אש במהלך הנסיעה. נסיעה בשמורת טבע האוסרת כניסת טרקטורונים עשויה לגרור דו"חות וקנסות. שלא לדבר על הרס אפשרי של השמורה.

 

עוד דבר שחשוב לבדוק לפני היציאה הנכספת אל הטבע הפתוח הוא בטיחות הטרקטורון וחוקי התנועה. רבים מחובבי הטרקטורונים רוכשים לעיתים טרקטורונים ישנים, רבי קילומטראז' המוצעים למכירה בהזדמנות או במכרזים. חשוב לדעת כי פקחים המסתובבים בשטח עשויים לעצור אתכם לבדיקת בטיחות הטרקטורון, או לחילופין, לקנוס אתכם על עבירת תנועה שביצעתם. כן, גם בשטח ישנם חוקי תנועה שיש לעמוד בהם. ויש להכיר אותם לפני היציאה.

 

דבר אחרון חשוב הוא מזג האויר. טיול בטרקטורון במזג אויר חורפי או גשום עשוי לכלול בעיות עבירות מסוגים שונים, התחפרויות וכו'. טיול טרקטורונים ביום קיץ חם מחייב ציוד מתאים, מים, ושילוב שטחים מוצלים. חשיבה על מזג האוויר הצפוי יאפשר לכם לבוא מוכנים יותר וליהנות מהטיול שלכם ללא הפרעה.

 

לפיכך חשוב להבין כי הטיול, הנתפס כספונטני ומלהיב, צריך להיות מתוכנן ומחושב. רישיון  על טרקטורון, טרקטורון העומד בחוקי הבטיחות, תכנון המסלול בשילוב מזג האוויר, כל אלו חשובים על מנת לטייל כחוק ולכייף.

 

בעקבות כל אלו הוצאו לאחרונה מדריכים כתובים וספרים לטיולי טרקטורונים באזורים רבים בארץ, המוצעים למכירה בחנויות הספרים והטיולים השונות. בנוסף קיימות בשוק חברות לטיולי טרקטורונים, המציעות טיולים קבוצתיים או יחידניים, וכן סיוע בתכנון המסלול באופן המקצועי והנכון. חברות אלו אף מציעות טרקטורון ונהג שינהג עבורכם ואתם תוכלו פשוט לשבת, לחוש את האוויר, להתבונן בנוף, וכמובן לבלות עם החבר'ה.

 

לסיום- אם החלטתם לרכוש טרקטורון, כנראה שנדבקתם במחלה. רוצו להוציא רישיון טרקטורון, ודאו שהטרקטורון שלכם עומד בחוקי הבטיחות ותתחילו לחקור. אין ספק שבאופן מפתיע יתרחב מעגל החברים שלכם והטלפון לא יפסיק לצלצל, בעיקר בימי שבת וחג.

כשאתם נוסעים, אל תשכחו את ההולכים ברגל בשבילים. אלו המביטים עליכם בקנאה מהמסלולים המסומנים. הם הולכים כבר שעות, והיו שמחים לאיזה משב רוב רענן בטרמפ לנקודה הבאה. תתחשבו גם בהם, סעו בזהירות. ובעיקר- תהנו.