הכנו עבורכם את חבילות השירותים המשתלמות והאיכותיות ביותר!

התקשרו עכשיו והזמינו החבילה המתאימה!

...Loading...

סדנאות גיבוש בחיק הטבע

בשנים האחרונות יותר ויותר חברות וארגונים מחליטים להוציא את העובדים שלהם ואת צוות המנהלים של החברה אל סדנאות גיבוש שונות. צעד זה נעשה משום ההבנה כי סדנאות אלו יכולות ללמד את המנהלים רבות על התפקוד של העובדים שלהם במקום העבודה ולגרום לעובדים הנאה רבה. מאמר זה יתמקד בסוג מסוים של סדנאות גיבוש, סדנאות חוץ שעיקרן בטבע.

 

היתרונות של סדנאות טבע

חשוב לקחת בחשבון כי סדנאות גיבוש המתרחשות בטבע מעניקות לכל אדם הזדמנות להתחבר אל האוויר הצלול והזרימה הטבעית של הטבע, הרחק מהאווירה העירונית ומלאת הזיהום של העיר. יש סדנאות טבע שונות המיועדות לקהל יעד שונים, כמו למשל קבוצות עובדים, קבוצת חברים, משפחה גדולה ועוד. סדנאות אלו בדרך כלל כוללות משימות אתגריות ברמות משתנות וזאת בהתאם לקבוצה ומאפשרות לכל אחד להראות את היכולות שלו ואת הדברים בהם הוא חזק מבחינת היכולות הפיזיות והכישורים האישיים. אם מדובר על סדנא המיועדת לצוותי עובדים, המנהלים יוכלו לאתר בקלות מי הם המנהיגים הטבעיים בקבוצת העובדים ויוכלו להעמיק את ההיכרות שלהם עם העובדים.

 

בחירת סדנאות גיבוש בטבע

סדנאות גיבוש המתרחשות בטבע, כמו למשל הסדנאות המוצעות על ידי חברות שונות, הן סדנאות מיוחדות המאפשרות מגוון פעילויות אתגריות ודינאמיות המובילות לגיבוש מיוחד בין חברי הקבוצה ותגובות הקשורות אל הישרדות בסיסית של כל אדם. חשוב לקחת בחשבון כי סדנאות אלו אכן מספקות חוויה לימודית וחווייתית, אך הן אינן מתאימות לכל אחד. אם מדובר על צוותי עובדים חשוב לספק לחברה ש עורכת את הסדנה את כל הנתונים על מנת שתוכל לומר למנהלים האם אכן ניתן יהיה להתאים את הסדנה אל צוות העובדים. הנתונים אותם חשוב לספק הם:

כמות- מהי כמות האנשים שאמורה להשתתף באותה סדנת גיבוש.

גילאים- מה ממוצע הגילאים של האנשים בקבוצה. האם מדובר על קבוצה צעירה של אנשים או שמא מדובר על קבוצה מעורבת.

רמת כושר- מהי רמת הכושר והסיבולת של הקבוצה.

מוכנות- האם הקבוצה בחרה סדנה זו ליום גיבוש או שמא המנהל מעוניין בסדנה זו והחליט כי היא מתאימה לעובדים שלו.