הכנו עבורכם את חבילות השירותים המשתלמות והאיכותיות ביותר!

התקשרו עכשיו והזמינו החבילה המתאימה!

...Loading...

רעיונות מענגים לימי גיבוש לעובדים

אמנם למשכורת עימה יוצא עובד בסופו של יום ממקום עבודתו ישנו חלק חשוב מאוד במידת שביעות הרצון שלו מהמקום, אך ישנם חלקים נוספים ב"עוגה" הקובעת את תחושתו. התפקיד והעניין שבו, מידת ההערכה כלפיו וכמובן האוירה וההווי שנוצרים במקום בעקבות מערכת היחסים בין העובדים לבין עצמם וביניהם לבין ההנהלה הם בעלי חשיבות רבה. לעיתים אף מוכן אדם לוותר על סכום מסויים ממשכורתו ולעבוד בחברה בה האוירה נעימה ומעדיף זאת על פני משכורת גבוהה יותר במקום בו ישנה אוירה של תחרותיות יתר ויחסי קנאה. דרך נפלאה ליצור אוירה נעימה והווי במקום היא שבירת השגרה בדרכים שונות ביניהן השקעה בימי גיבוש. יום גיבוש שעומדים מאחוריו חשיבה, ארגון והשקעה ישאר בזיכרון העובדים ויעלה את המוטיבציה שלהם בואפן משמעותי. היום ישנן מתכונות שונות לימי גיבוש וככל שהיום הזה יהיה חדשני, מצחיק ומקרב, מקום העבודה השיג את מטרתו.

סדנת אימפרוביזציה ותיאטרון

תארו לכם סיטואציה בה קבוצת מתכנתים עושה את דרכה לראשונה אל עולם הבמה. אין ספק כי סדנאות המאפשרות למשתתפים בהן להתנסות בעולמות רחוקים מהם או כאלה שהתרחקו מהם עם השנים יחוללו נפלאות. סדנת אימפרוביזציה ותיאטרון הכוללת משחקי תיאטרון, אלתורים באמצעות חפצים, פנטומימה ועוד תפתח בקרב העובדים ערוץ תקשורת והתנהלות חדש אשר היה פעיל מאוד כשהיו ילדים אך מאז נחסם ונסתם. מלבד ההנאה הרבה, ההשתחררות וההתפרקות, האפשרות לצחוק עם המנהלים ולראות אותם גם בחולשתם יגרום לתקשורת טובה יותר עימם וראייתם קודם כל כבני אדם.

סדנת גרפולוגיה

אחת מסדנאות גיבוש לעובדים הפופולאריות והמסקרנות ביותר קשורה דווקא בדבר היומיומי הזה שנקרא כתב יד. כתב היד הוא למעשה צופן אל נבכי נפשם של כל אחד ואחת. באמצעות כתב היד ניתן להגיע לעומקים בנפש האדם אשר קשה להאמין שרק באמצעות דף נייר ואותיות הכתובות בעט אכן ניתן להגיע אליהם. סדנת גרפולוגיה לא מתיימרת ללמד את תורת הגרפולוגיה, תורה מורכבת ביותר, על רגל אחת אלא לאפשר לעובדים ללמוד מעטבצורה חווייתית, מהנה ומשעשעת על הכלי המופלא הזה של כתב וציורים, מהו כתב יד נשי ומהו כתב יד גברי ומה ניתן ללמוד מההבדלים ביניהם, חתימות ועוד. במיוחד עבור עובדים העוסקים בתחום משאבי האנוש אך לא רק להם זו יכולה להיות חוויה מרתקת.

סדנה משולבת

על מנת להגביר את ההנאה והעניין לעובדים, ישנן היום סדנאות המשלבות מספר תחומים במקביל: שפת הגוף וסודותיה- מה מסתתר מאחורי הדרך בה אנו בוחרים לעמוד, לשבת או להניח את ידינו ומהו הרושם שהיא מעוררת בצד השני הצופה בנו? העיסוק בתחום מלווה במשחקים ובאלתורים. הסדנה עוסקת גם בתחום הגרפולוגיה על סודותיו- מה מסתתר מאחורי החתימה שלנו, מה אומר הקו שאנו בוחרים לעשות מתחת לשמנו או עליו, מה ניתן ללמוד ממשחקי השלמת ציורים תמימים, יוגה צחוק- שילוב של פעילות גופנית יחד עם צחוק שנעשה באופן מכוון ומשחרר את כולם מאוירה רשמית מעט לאוירה שכולה צחוק והנאה.

סדנאות בישול ואפיה

לאור ההצפה בתוכניות טלויזיה אשר מוצאות בכל פעם מחדש את ההבטחה הבאה בתחום הבישול, תחום זה צבר תאוצה והוא כבר מזמן אינו מנת חלקם של המעוניינים לעסוק בו באופן מקצועי. סדנאות של בישול בריא, אפיית לחמים או קונדיטוריה ועבודה עם בצק סוכר צצות כמו פטריות אחרי הגשם. במהלך סדנה כזו העובדים פועלים בצוותים ובנוסף לכך שהם יוצאים עם תוצרת טעימה (יותר או פחות, תלוי גם בכישורים התחלתיים בתחום...) עבודת הצוות מאפשרת יצירת קשרים חדשים, יכולת לתפקד בצוות גם עם אנשים שפחות מוכרים מהעבודה היומיומית ובעיקר להנות.

סדנאות וטיולים בטבע

אין כמו מקום בליבו של הטבע, כאשר הכל סביב ירוק ופתוח בכדי להשרות אוירה של פתיחות, רוגע והסתכלות על האנשים אשר אותם רואים על בסיס יומיומי במסגרת העבודה מנקודת מבט אחרת. סדנאות הנעשות בטבע מושתתות על משימות הדורשות מעט פעילות גופנית אך בעיקר עבודת צוות, שיתוף פעולה והן יביאו את רוב המשתתפים למסקנה כי באמצעות עבודת צוות נכונה ניתן להגיע להישגים גבוהים יותר מאשר לבד. כמובן שגם טיולים בהם עושים מסלול טיול ביחד, שומעים מעט על המקום, הטבע וההיסטוריה שלו הם מאחדים, מגבשים ומהנים.